TCDD6R3X476M1GV001E
Part Number:
TCDD6R3X476M1GV001E
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1206
Capacitance :
47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V