AOM-5035L-HD3-LW100-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Part Number:
AOM-5035L-HD3-LW100-R
Category:
Microphones
Description:
MIC ANLG OMNI -35DB 0.382"DIA
In Stock:
128
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Category :
Microphones
Current - Supply :
600 µA
Direction :
Omnidirectional
Frequency Range :
20 Hz ~ 20 kHz
Height (Max) :
0.197" (5.00mm)
Impedance :
2.2 kOhms
Output Type :
Analog
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
S/N Ratio :
75dB
Sensitivity :
-35dB ±3dB
Shape :
Circular
Size / Dimension :
0.382" Dia (9.70mm)
Termination :
Wire Leads
Type :
Voltage - Rated :
5 V
Voltage Range :
1 V ~ 10 V