C901U101KUYDAAWL40
Part Number:
C901U101KUYDAAWL40
Description:
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
Capacitance :
100 pF
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
X1, Y1
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
400VAC