KHC500E475Z55R0T00
Part Number:
KHC500E475Z55R0T00
Description:
CAP CER 4.7UF 50V Y5U
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V