KTS250C226M55N0T00
Part Number:
KTS250C226M55N0T00
Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 2220
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V