KCC500E335Z55R0T00
Manufacturer:
Chemi-Con
Part Number:
KCC500E335Z55R0T00
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3.3UF 50V Y5V
Manufacturer :
Chemi-Con
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.3 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Operating Temperature :
Package / Case :
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V