KHC101E474Z32N0T00
Manufacturer:
Chemi-Con
Part Number:
KHC101E474Z32N0T00
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.47UF 100V Y5U 1210
Manufacturer :
Chemi-Con
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5U (E)
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
100V