KHC250E106Z43N0T00
Part Number:
KHC250E106Z43N0T00
Description:
CAP CER 10UF 25V Y5U 1812
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
25V