C901U100DYNDBAWL40
Part Number:
C901U100DYNDBAWL40
Description:
CAP CER 10PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Capacitance :
10 pF
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
400VAC