VY1331K31Y5SG6UV0
Part Number:
VY1331K31Y5SG6UV0
Description:
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL
Capacitance :
330 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient :
Y5S
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
760VAC