SCM-2415L4.5-8N1R
Manufacturer:
East Electronics
Part Number:
SCM-2415L4.5-8N1R
Category:
Speakers
Description:
SPEAKER 8OHM 1W 88DB
In Stock:
20
Manufacturer :
East Electronics
Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
88.00
Efficiency - Testing :
1W/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
750Hz
Frequency Range :
750 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Impedance :
8 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Port Location :
Power - Max :
1.2 W
Power - Rated :
1 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Oval
Size / Dimension :
0.945" L x 0.591" W (24.00mm x 15.00mm)