2220J0250151FCT
Part Number:
2220J0250151FCT
Description:
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 2220
Applications :
General Purpose
Capacitance :
150 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V