1808J0160220KDT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Part Number:
1808J0160220KDT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 22PF 16V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability
Capacitance :
22 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V