2220J0250332KFT
Part Number:
2220J0250332KFT
Description:
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V