1808J0160471FFT
Part Number:
1808J0160471FFT
Description:
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 1808
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
16V