2220J0250333JFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Part Number:
2220J0250333JFR
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.033 µF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V