1808J0160471KDR
Part Number:
1808J0160471KDR
Description:
CAP CER 470PF 16V X7R 1808
Applications :
High Reliability
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V