1808J0160472JCR
Part Number:
1808J0160472JCR
Description:
CAP CER 4700PF 16V C0G/NP0 1808
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V