100A8R2BW150XT
Manufacturer:
American Technical Ceramics
Part Number:
100A8R2BW150XT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 8.2PF 150V NONSTND
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
8.2 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
P90
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
150V