2220Y6300824KJTWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
Part Number:
2220Y6300824KJTWS2
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
2220 630VDC 820NF 10% X7R(2R1)
Manufacturer :
Knowles Syfer
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.82 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R (2R1)
Thickness (Max) :
0.177" (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V