C0402X7R500-471MNP
Part Number:
C0402X7R500-471MNP
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.025" (0.64mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V