C0402X7R100-473KNP
Part Number:
C0402X7R100-473KNP
Description:
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.025" (0.64mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V