C0402C0G250-5R0CNP
Part Number:
C0402C0G250-5R0CNP
Description:
CAP CER 5PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance :
5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.025" (0.64mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
25V