C0402C0G500-220JNE
Part Number:
C0402C0G500-220JNE
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
22 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V