C0201X7R6R3-103KNP
Part Number:
C0201X7R6R3-103KNP
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V