C0402Y5V100-104ZNE
Part Number:
C0402Y5V100-104ZNE
Description:
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
10V