C0402C0G500-390JNP
Part Number:
C0402C0G500-390JNP
Description:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
39 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.025" (0.64mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V