S0AL160A471K1S2001W
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
S0AL160A471K1S2001W
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 470PF 16V GBBL SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Features :
Bonding Mountable, Single Layer
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Temperature Coefficient :
GBBL
Thickness (Max) :
0.009" (0.23mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V