DE11XKX680JN4AC05F
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
DE11XKX680JN4AC05F
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 68PF 250V SL RADIAL
In Stock:
39
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
68 pF
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
X1, Y1
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250VAC