G08B1E681KN0B0S0N0
Manufacturer:
Songtian Electronics Co., Ltd
Part Number:
G08B1E681KN0B0S0N0
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 680PF 250V Y5P RADIAL
In Stock:
780
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V