060322003P90BQTLSM
Manufacturer:
Knowles Syfer
Part Number:
060322003P90BQTLSM
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603
In Stock:
457
Manufacturer :
Knowles Syfer
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.9 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
200V