CL03C200GA3GNNC
Part Number:
CL03C200GA3GNNC
Description:
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0201
In Stock:
153
Capacitance :
20 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V