CL21B182KDCNNNC
Part Number:
CL21B182KDCNNNC
Description:
CAP CER 1800PF 200V X7R 0805
In Stock:
236
Capacitance :
1800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V