CL10B682KB8NNNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CL10B682KB8NNNC
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
In Stock:
234
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
6800 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V