CL03B152KP3NNNC
Part Number:
CL03B152KP3NNNC
Description:
CAP CER 1500PF 10V X7R 0201
In Stock:
343
Capacitance :
1500 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V