CL03C5R6BA3GNNC
Part Number:
CL03C5R6BA3GNNC
Description:
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0201
In Stock:
418
Capacitance :
5.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25V