CL10C6R8CB8NNNC
Part Number:
CL10C6R8CB8NNNC
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
In Stock:
2
Applications :
General Purpose
Capacitance :
6.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V