CL10C820JB81PNC
Part Number:
CL10C820JB81PNC
Description:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V