CL05C2R2CC51PNC
Part Number:
CL05C2R2CC51PNC
Description:
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0402
Applications :
Automotive
Capacitance :
2.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V