CL03A333KQ3NNNC
Part Number:
CL03A333KQ3NNNC
Description:
CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V