C1005C0G1H050C050BA
Part Number:
C1005C0G1H050C050BA
Description:
CAP CER 5PF 50V C0G 0402
Capacitance :
5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V