CL05C471JO5NNNC
Part Number:
CL05C471JO5NNNC
Description:
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 0402
Applications :
General Purpose
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V