CL03C060CA3GNNC
Part Number:
CL03C060CA3GNNC
Description:
CAP CER 6PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
25V