CL21B151KBANNNC
Part Number:
CL21B151KBANNNC
Description:
CAP CER 150PF 50V X7R 0805
Capacitance :
150 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V