C0805X7R201-473KNE
Part Number:
C0805X7R201-473KNE
Description:
CAP CER 0.047UF 200V X7R 0805
Capacitance :
0.047 µF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V