CL10B224KO8VPNC
Part Number:
CL10B224KO8VPNC
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V