0402W225K6R3HI
Manufacturer:
Aillen
Part Number:
0402W225K6R3HI
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP. SMD,0402,X5R,2.2F,10%,6.3V
Manufacturer :
Aillen
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2.2 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.027" (0.68mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V