0402N4R0C500HI
Manufacturer:
Aillen
Part Number:
0402N4R0C500HI
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
Cap.,SMD,0402,NP0,4.0pF,0.25pF,5
Manufacturer :
Aillen
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.027" (0.68mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V