2225Y6300334KZT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Part Number:
2225Y6300334KZT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.33UF 630V 2225
In Stock:
791
Manufacturer :
Knowles Syfer
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.33 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
Thickness (Max) :
0.157" (4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V