1808JA250470KCTSY2
Part Number:
1808JA250470KCTSY2
Description:
CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 1808
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V